Nazywam się Łukasz „Knopek”
Konopka i jestem lektorem.

Swobodę i możliwość pracy głosem na różnych polach, uzyskałem dzięki szeregowi warsztatów, zajęć i kursów efektywnej komunikacji w oparciu o czytanie i wymowę.

Pierwsze doświadczenie w pracy lektora zawdzięczam internetowemu radiu Polska Live, gdzie prowadziłem swoją audycję o kulturze hip-hopowej. Swoje umiejętności rozwijałem także pod okiem profesjonalistów w studiach Polskiego Radia, na antenie Kanału Trzeciego oraz w Czwórce i Radiu Kolor.

Praca głosem nie ogranicza się do nagrań w studiu radiowym albo czytaniu filmów.
Moja profesja obejmuje także występy publiczne i prowadzenie wydarzeń.

ŚCIĄGNIJ DEMO GŁOSU

Obecnie szlifuję swój warsztat pracując z takimi stacjami, jak Eska Rock i Eurosport. Staram się poszerzać umiejętności i pracować na wielu polach pracy głosem. Dlatego też biorę udział w wielu produkcjach filmowych, a także reklamach. Więcej o moim doświadczeniu możesz przeczytać w zakładce Projekty.

Praca głosem nie ogranicza się do nagrań w studiu radiowym albo czytaniu filmów. Moja profesja obejmuje także występy publiczne i prowadzenie wydarzeń. Od 2007 roku zajmuję się tańcem, a udział w zawodach, ciągła obecność na scenie i bycie w centrum uwagi, nauczyły mnie pewności siebie. Ta umiejętność świetnie sprawdza się podczas prowadzonych wydarzeń i występów publicznych.

Konferansjer

Na przestrzeni lat prowadziłem różnego rodzaju wydarzenia, m.in. zawody tanecznie, a także Światowe Dni Młodzieży 2016 w Krakowie. Podczas drogi krzyżowej czytałem Ewangelię i przemyślenia u boku samego papieża Franciszka. Następstwem tego doświadczenia była możliwość prowadzenia wydarzenia ŚDM-Jesteśmy razem, które odbyło się na Tauron Arenie i było emitowane na żywo w TVP1.

Teatr

Współpraca z tancerzami dała mi szansę sprawdzenia się w także na deskach teatru. Na zaproszenie grupy Best Crew miałem okazję przeczytać spektakl Kopciuszek w Centrum Kongresowo-Kulturalnym Jordanki w Toruniu.

W latach 2012-2013 zajmowałem się audiodeskrypcją, czyli komentowaniem wydarzeń dla osób niewidzących i niedowidzących na Stadionie Narodowym.
W ramach tego projektu komentowałem między innymi koncerty Paula McCartneya czy Davida Guetty.

Film

Zajmuję się głównie czytaniem filmów fabularnych i dokumentalnych. Można mnie usłyszeć m.in. na takich platformach i kanałach jak: Netflix, Fox czy Discovery Channel. Wśród moich osiągnięć mogę wymienić również dubbing takich produkcji jak gra BattleField4, Ender’s Game oraz film Ultimate Spider-Man. Nagrywam również filmy, dla PLL Lot.

Radio i telewizja

Od czterech lat współpracuję z radiem Eska Rock, gdzie obecnie jestem ‘głosem’ całej stacji. Taką samą rolę spełniam od stycznia 2018 roku na kanale Eurosport. Można mnie także usłyszeć na innych stacjach, ponieważ cały czas nagrywam reklamy i jingle.

Audiobook

Na przestrzeli lat miałem okazję brać udział w nagraniach różnych publikacji,
w moim repertuarze znajdują się głównie biografie ludzi sukcesu. Efekt mojej pracy można znaleźć na platformach Audioteka oraz Storyteller.